Dziś w Grodzisku Mazowieckim gościła Pani Premier Beata Szydło. Uczestniczyła we mszy świętej pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, w intencji rodzin w Międzynarodowym Dniu Rodziny oraz otworzyła konferencję „Przyszłość w zdrowej polskiej rodzinie”.

Konferencja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu dużych rodzin. Zespół pod kierunkiem Roberta Dziekańskiego skutecznie zachęcił do śpiewania i wspólnej zabawy całą publiczność.

W krótkim przemówieniu Burmistrz Grzegorz Benedykciński wspominał o dramatycznej sytuacji demograficznej sprzed lat, grożącą zamykaniem kolejnych szkół, oraz o tym, jak dzięki wielu podejmowanym inicjatywom udało się ten stan w Grodzisku Mazowieckim diametralnie zmienić.

Następnie pani Joanna Krupska mówiła o początkach Związku Dużych Rodzin i wprowadzaniu karty dużych rodzin w Grodzisku. Wspominała, że to właśnie Grodzisk jako pierwszy objął prezydencję w Związku Dużych Rodzin. Przypominała, że tu także był pierwszy ogólnopolski zjazd dużych rodzin.

Wiele czasu poświęciła dużym rodzinom, ich wewnętrznemu bogactwu, ale też i codziennym problemom i właściwie brakowi polityki prorodzinnej, brakowi wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Między innymi dlatego dziękowała Pani Premier za wprowadzenie programu 500 + i wręczyła jej rzeźbę wykonaną przez Łukasza Krupskiego, jako podziękowanie za ten program.

Premier Beata Szydło mówiła o programie 500+ i o pracach nad tym programem, jak i o jego rozwoju o kolejne komponenty. W najbliższym czasie poznamy program "Rodzina plus" - program, który ma dać szanse wszystkim rodzinom na własne mieszkanie. Zaznaczyła, że trzeba zmienić myślenie o wsparciu rodzin jako o wsparciu socjalnym, o tym że od rodzin należy przyszłość społeczeństwa.

Po wystąpieniu Pani Premier zebrani na sali goście mogli zobaczyć premierowy pokaz filmu ”Wszystko zaczęło się w Grodzisku”, po którym rozpoczęły się dalsze panele dyskusyjne.

Poniżej zamieszczamy pełen program Tygodnia Rodziny:

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Premier Beata Szydło rozpoczęła grodziski Tydzień Rodziny


To może Cię zainteresować: