Kompleks sportowo-rekreacyjny w Błoniu

To największa samorządowa inwestycja ostatnich lat w naszym regionie. Koszt powstania Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu to 61 milionów złotych.

Powierzchnia użytkowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego wynosi blisko 7 500 m2. To trzykondygnacyjny budynek, który mieści w sobie strefę SPA, kręgielnię, strzelnicę, dwie sale dwie sale do squasha. Na tym nie koniec. Wszystkich ucieszy pełnowymiarowa hala sportowa mogąca pomieścić na trybunach pół tysiąca kibiców. Strefa przeznaczona dla pływaków to basen sportowy z sześcioma torami o długości 25 metrów i basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 530 m2. Dla najmłodszych zbudowano wodny plac zabaw, a dodatkową atrakcją są zjeżdżalnie o łącznej długości prawie 100 metrów.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do budowy tego największego i najważniejszego dla gminy Błonie obiektu – mówi Zenon Reszka, burmistrz Błonia. – Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Błoniu, kolejnym Radom Miejskim, firmie projektowej i firmie, która budowała ten kompleks.

Z naszych informacji wynika, że na razie mieszkańcy Błonia i okolic nie mogą korzystać ze strefy basenów. Powodem jest awaria, która zostanie usunięta tak szybko, jak to będzie możliwe. Do tego czasu wszyscy miłośnicy sportu mogą zwiedzić obiekt. Codziennie od 14:00 do 20:00.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kompleks sportowo-rekreacyjny w Błoniu już działa


To może Cię zainteresować: