Co słychać na milanowskim basenie?

Dziś, w Święto Pracy, czas pomyśleć o relaksie! Postanowiliśmy więc przyjrzeć się postępowi prac na milanowskim basenie, odbudowywanym niemal tak jak był budowany w czynie społecznym. Przypominając unikalne materiały, z okresu jak basen powstawał „dla uczczenia 1000-lecia Państwa Polskiego i XX-lecia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej”, publikujemy najnowsze zdjęcia obrazujące obecny postęp prac.

Zapewne niewielu czytelników pamięta, jak ponad 30 lat temu wyglądało 1 maja – Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, ustanowiony w 1889 przez II Międzynarodówkę, dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago w Stanach Zjednoczonych, podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

Zapewne jeszcze mniej czytelników pamięta, czym był wówczas czyn społeczny, a właśnie w takim czynie, jako miejsce wypoczynku, kąpieli i nauki pływania dla rozwoju tężyzny fizycznej i sportu budowany był, odbudowywany dziś basen i plaża w Milanówku. Właśnie o tamtych realiach możemy przeczytać dzięki unikatowym materiałom archiwalnym, udostępnionym naszej redakcji z archiwum grodziskiego Ośrodka Kultury.

Niestety, basen ten z roku na rok podupadał, aż w minionej kadencji, przy sprzeciwie wielu mieszkańców - został zamknięty. Stał się niejako symbolem nieudolności ówczesnych władz, a dla nowych jednym ze sztandarowych haseł wyborczych.

Zbliża się lato, więc czas sprawdzić jak wygląda zaawansowanie prac przy remoncie basenu, dlatego odwiedziliśmy teren prac z naszym obiektywem. Na chwilę obecną większość prac związana była z infrastrukturą techniczną, bardzo ważną, ale mało widoczną dla osób z zewnątrz. Świeżymi tynkami i farbą zwracają uwagę wyremontowane filtry. Naprawione zostały też ściany basenu, który jak mówił nam Burmistrz Piotr Remiszewski, od 1 czerwca napełniany będzie wodą. Zaawansowane są prace przy sanitariatach, gdzie w kabinach układane są właśnie płytki.

Na terenie wokół basenu wykonawcy będą musieli wykonać wiele prac, by doprowadzić ten obiekt do współczesnych standardów. Jak zapewniał nas Burmistrz Piotr Remiszewski ponowne otwarcie basenu planowane jest na 21 czerwca, a w przypadku opóźnień na 1 lipca. Z ciekawością będziemy odwiedzać teren basenu i informować o postępie prac.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Co słychać na milanowskim basenie?


To może Cię zainteresować: