Przez ponad trzy miesiące wydawało mi się, że w Milanówku oddano do użytku przedszkole. Czytałem o tym na stronie internetowej miasta, w ulotkach przedwyborczych, wydawało mi się, że przez "piękne wystawowe okna” widziałem dzieci w salach. Okazuje się, że to mi się tylko wydawało, a może śniło?

W dniu 16 lutego br. wszedłem na stronę BIP miasta, w jednostki miasta, a następnie w przedszkole, mając nadzieję, że znajdę tam informacje oliczbie dzieci chodzących do nowo otwartego przedszkola, liczbie grup i dzieci w grupach. A tymczasem znalazłem tam następujący tekst:

Wśród zieleni milanowskich dębów znajduje się samorządowe Przedszkole Nr 1, obecnie zlokalizowane w dwóch budynkach przy ul. Fiderkiewicza i przy ul. Warszawskiej, dyrektor mgr Dorota Alicja Malarska, tel. 022 758-35-92, 022 755-83-30.
•    Statut przedszkola (pdf - 137 kB)
•    Zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2010/2011 (doc - 25,0 kB)
•    Karta zgłoszenia (doc - 65,0 kB)
Przyszłość Miejskiego Przedszkola
W chwili obecnej przedszkole mieści się w dwóch budynkach przy ul. Fiderkiewicza i przy ul. Warszawskiej. Corocznie do 10 grup uczęszcza 250 dzieci. Przy tak dużej ilości wychowanków i obecnie obowiązujących standardach baza lokalowa staje się niewystarczająca. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, rozpoczęto prace nad budową nowego przedszkola. Do końca czerwca 2009 roku będą trwały wszelkie działania związane z projektowaniem, finansowaniem oraz wyborem wykonawców.
W ciągu następnego roku szkolnego, tj. 2009/2010 będzie trwała budowa nowego przedszkola, które powstanie w miejscu obecnie istniejącego budynku przy ul. Fiderkiewicza. Zbiegnie się to z planowanym ustawowo objęciem przez szkoły dzieci sześcioletnich. W tym czasie dzieci przedszkolne będą korzystały z budynku przy ul. Warszawskiej oraz z sal udostępnionych przez szkoły (niektóre starsze grupy). Mamy nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie i we wrześniu 2010 roku otworzymy drzwi nowego przedszkola, do którego przyjmiemy wszystkich zainteresowanych.
Nowoczesny budynek ma pomieścić 10 grup dla ponad 230 dzieci, w tym trzy grupy integracyjne. Zmiany dotyczyć mają również zagospodarowania terenu wokół przedszkola, powstaną estetyczne i bezpieczne place zabaw.
Dyrektor Przedszkola nr 1
Dorota Malarska
 
Mam nadzieję, że dyrektor Dorota Malarska czyta teksty, pod którymi się podpisuje, ale dlaczego tak brutalnie budzi mnie ze snu? I komu tu wierzyć? A może mamy zbyt wielu urzędników i stąd ta dezinformacja? Czy ktoś to wyjaśni? Czy czas dla dyrektor przedszkola zatrzymał się w 2009 roku? A może już nie jest dyrektorem, a następca nie wie o istnieniu BIP-u? Czy ktoś poinformuje mieszkańców o przedszkolu przy ul. Podgórnej?

Przebudzony ze snu
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: