Pod koniec zeszłego tygodnia rozpoczęło się napełnianie basenu w Milanówku. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że basen jest już prawie w całości napełniony, a władze miasta z dużo większym optymizmem patrzą na planowany na 29 czerwca termin otwarcia kąpieliska.

- Basen jest napełniany, ale musimy bardzo ostrożnie dozować wodę, gdyż podczas panujących upałów mamy, podobnie jak gminy ościenne, kłopot z ilością dostarczanej wody dla mieszkańców. – mówił Burmistrz Piotr Remiszewski - Proces napełniania basenu nieco wydłuży się, ale termin otwarcia basenu nie powinien być zagrożony.

Przypominamy, że otwarcie basenu planowane jest na 1 lipca. Zapytaliśmy, czy władze Milanówka przewidują na ten dzień jakieś specjalne atrakcje? - Jak najbardziej. Będą liczne atrakcje dla naszych milusińskich, namiot z animacjami, mini park linowy, piłka plażowa. Wyłożyliśmy ponad 1,5 tyś m2 trawy z rolki, więc każdy będzie mógł się tam rozłożyć z kocykiem i miło spędzić czas nie tylko nad wodą, ale i w otoczeniu natury.- mówił Piotr Remiszewski

Rozmawiając z mieszkańcami kilku okolicznych gmin słyszymy miłe wspomnienia związane z milanowskim basenem. Otrzymaliśmy też ciekawe materiały z okresu jak basen był budowany. Niestety, nikt z rozmówców nie rozumiał jak to się stało, że tak potrzebny obiekt został zamknięty.

Uruchomienie basenu było jedną z naczelnych obietnic KWW Piotra Remiszewskiego. Miło obserwować, jak ta obietnica jest ekspresowo spełniania. Zapewne obiekt od razu nie odzyska pełnego blasku, ale zapewniano nas, że z roku na rok infrastruktura będzie poprawiana. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli oficjalnie zaprosić naszych czytelników na wielkie otwarcie!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kończy się napełnianie milanowskiego basenu!


To może Cię zainteresować: