W niedzielę, 14 czerwca, burmistrz Piotr Remiszewski w towarzystwie: zastępcy Ryszarda Rabana, sekretarza Piotra Iwickiego, dwóch radnych: Krzysztofa Ołpińskiego i Jakuba Piotrowskiego oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Milanówka, otworzył Kąpielisko Retro i Letnią Strefę. Mieszkańcy, a szczególnie dzieci, z niecierpliwością czekali na to wydarzenie. Świadczyła o tym kolejka zainteresowanych otwarciem, która ustawiła się na ulicy przed godz. 14.00 oraz radość kąpiących się dzieci, które wskoczyły do basenu zaraz po jego otwarciu. Tę radość, ale i całe zagospodarowane otoczenie basenu mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w galerii.

Otwierając kąpielisko, Burmistrz powiedział – Mam same dobre wiadomości. Pierwsza wiadomość – otwieramy sezon na basenie 2020. Jest radość? (odpowiedzią był gromki okrzyk radości). Kolejna dobra wiadomość: spotykamy się 27.,bo będzie to 50-lecie otwarcia tego obiektu. I trzecia dobra wiadomość: właśnie w tym dniu otwarty zostanie brodzik dla dzieci (ta wiadomość również przyjęta została z głośnym aplauzem). Życzymy miłego pobytu, miłej rekreacji. Wszystkiego dobrego. Bardzo dziękuję za przybycie.

Oczywiście basen jest największą atrakcją, szczególnie, że synoptycy już w nadchodzącym tygodniu przewidują powrót upałów. Bezpieczeństwa kąpiących się oraz tego, by nie było w nim zbyt wielu osób, pilnują ratownicy. W wodzie może jednocześnie przebywać 35 osób, zaś na terenie basenu max. 150. Przy wejściu na teren basenu stoi osoba, która liczy wchodzących i wychodzących. Za bezpieczeństwo i porządek na terenie basenu oraz w kabinach i toaletach odpowiada ZGKiM.

Nie mniejszym zainteresowaniem milanowian cieszy się Letnia Strefa. W dniu otwarcia basenu o godz.16.00 dzieci na trawie tańczyły zumbę, zaś o godz. 18.00 panie miały możliwość wzięcia udziału w treningu Tai Chi. W Letniej Strefie odbywać się będą: warsztaty, treningi, spotkania, zabawy i mini koncerty.

Jak mi powiedział Michał Słowiński – Zastępca Dyrektora Milanowskiego Centrum Kultury (MCK), epidemia wymusiła inną formę działania. Nie będzie więc Milanowskiego Podwórka z urządzeniami do zabawy, które uniemożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości  między bawiącymi się dziećmi. Będzie Letnia Strefa, w której, jak zapewniają pracownicy MCK, będzie: bezpiecznie, miło i kreatywnie. Wszystkie meble z tworzywa lub polakierowane, a po zajęciach odkażane. Prowadzący zajęcia będą pilnowali, by były zachowane obowiązujące odstępy i by uczestnicy niczego sobie nie przekazywali – podkreślał  pan Michał. Chodzi głównie o to, by nie powodować zagrożenia dla uczestników poszczególnych zajęć. Każdy zainteresowany uczestnictwem w zajęciach, winien przesłać do MCK zgłoszenie w formie elektronicznej, niezbędne w celu niedopuszczenia do nadmiaru uczestników zajęć. W Letniej Strefie, podobnie jak przy kabinach i przy wejściu na basen, będą dostępne środki do odkażenia dłoni.

Warsztaty odbywać się będą w namiocie. Zajęcia ruchowe na trawie naturalnej lub sztucznej, którą właśnie zaczęto układać po wyładowaniu z prywatnego samochodu. Nie pierwszy raz podziwiałam zaangażowanie pracowników MCK, którzy często wiele ciężkich fizycznie prac wykonują samodzielnie, bez względu na zajmowane stanowisko.

W dniu otwarcia basenu zadbano również o to, by uczestnicy otwarcia nie byli głodni. Można było zjeść coś z rusztu lub skorzystać z oferty food truck’a.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Retro Kąpielisko i Letnia Strefa – Otwarte


To może Cię zainteresować: