Trzy lata mieszkańcy Milanówka czekali na otwarcie basenu, zapuszczonego, z rosnącymi w niecce drzewami i krzakami, podobno nie nadającego się do użytku. Dziś mogliśmy zobaczyć, że przy odrobinie dobrej woli, te ostatnie lata Milanówka mogły wyglądać zupełnie inaczej. Otwarty o godz.11:00 basen jest symbolem pozytywnych zmian, które zachodzą w tym mieście.

Temat remontu basenu śledziliśmy na bieżąco. Była to jedna z naczelnych obietnic nowego Burmistrza i miło było patrzeć, jak przez ostatnie trzy miesiące teren ten zmienił się nie do poznania. Błękitna, krystalicznie czysta woda, odświeżone obrzeża wyłożone sztuczną trawą przyciągały i cieszyły oko. Podobnie z resztą jak odmieniony budynek sanitarny, rozwinięta na terenie trawa i wiele innych obiektów małej architektury. Dla wielu ludzi niezrozumiałe było, dlaczego nie można było tych wszystkich prac przeprowadzić wcześniej.

Tuż po godzinie 11:00 Burmistrz otworzył basen przecinając wstęgę i wrzucając „kultowego”, różowego flaminga do wody. W ceremonii otwarcia towarzyszyły mu osoby, bez których basen i teren zabaw dla dzieci nie zostałyby otwarte: dyrektor ZGKiM Joanna Oknińska i dyrektor MCK Aneta Majak. Głos zabrała też Dorota Stalińska, aktorka, poetka i wieloletni działacz samorządowy. W swych gorzkich słowach zwracała uwagę na działania obecnej Rady Miasta. Wspomniała też o niezrozumiałej postawie przewodniczącej Komisji Budżetu i Inwestycji, która podczas obrad Rady Miasta mówiła, że nie przeznaczy środków finansowych na utrzymanie i eksploatację tego wyczekiwanego przez wielu mieszkańców basenu. Zebrani na brzegu ludzie przyjęli te słowa z niedowierzaniem i niezrozumieniem. Warto zaznaczyć, że wspomniana radna startowała z komitetu wyborczego poprzedniej Burmistrz Milanówka, która basen zamknęła. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie ona hamulcową zmian, które zachodzą w mieście.

Tego dnia na terenie basenu na wszystkich czekało moc atrakcji. Oprócz bezpłatnego korzystania z basenu, na najmłodszych czekała niesamowita zabawa w pianie (pianę przygotowali nasi strażacy z OSP), park linowy, oraz liczne animacje. Dla umilenia czasu przygrywał DJ, a każdy kto zgłodniał po kąpieli mógł się posilić w food truckach, oraz napić wody z owocami serwowanej przez MPWiK.

To nie jedyne atrakcje, które czekają na mieszkańców Milanówka i okolic na terenie basenu.  Do końca sierpnia codziennie będzie funkcjonować tu Miejskie Podwórko, czyli strefy sportowo-rekreacyjne, animacje dla dzieci, scena retro zabaw, oraz otwarta scena letnia. Warto też zaznaczyć,  że ze względu na przerwę techniczną, do 2 sierpnia zamknięty będzie basen w Grodzisku. Tak więc zapraszamy na milanowski basen mieszkańców Grodziska.

Reaktywacja milanowskiego basenu wzbudzała wiele emocji. Praktycznie w każdej rozmowie z mieszkańcami naszych okolic prędzej czy później temat milanowskiego basenu pojawiał się. Wysłuchaliśmy setek wspomnień, o wielu innych przeczytaliśmy na forach pod naszymi artykułami. Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie odebrane jako jeden z elementów pozytywnych zmian w Milanówku.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowskie retro kąpielisko otwarte!


To może Cię zainteresować: