Już 19 czerwca br. o godzinie 10:00 rusza kompleks basenów letnich w Strzeniówce w gminie Nadarzyn. Inwestycja jest już na ukończeniu i wkrótce rozpoczną się niezbędne odbiory.

Kompleks basenów zewnętrznych mieści się na terenach rekreacyjnych w Strzeniówce przy ul. Działkowej 1. Składa się z trzech basenów: dwóch większych (o głębokości 150 cm. i 120 cm) oraz z mniejszej niecki basenowej dla dzieci z wodnym placem zabaw i pomostami wokół; podwójnej zjeżdżalni oraz jacuzzi dla 12 osób. Na terenie kompleksu znajdują się boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej, a także całoroczny pawilon świetlicowy z punktem gastronomicznym. Powstały tu również plaże trawiasta i piaszczysta. Do dyspozycji plażowiczów są przebieralnie, natryski, leżaki. Jakość wody gwarantują specjalistyczne urządzenia do uzdatniania wody zlokalizowane w budynku technicznym, a nad bezpieczeństwem osób pływających czuwają ratownicy. Przy kompleksie znajduje się parkingi, a cały teren jest oświetlony i monitorowany.

Całość dopełnia znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie plac zabaw z tyrolką powstały w 2019 roku oraz uroczy park brzozowy z zagospodarowanymi alejkami.

Na terenie gminy Nadarzyn dotąd nie było akwenu, z wyznaczonym miejscem do pływania, przy którym można zorganizować miejsce do rekreacji oraz spędzania czasu wolnego. Stąd też pomysł powstania tego typu obiektu i stworzenia wraz z istniejącą już infrastrukturą rekreacyjną zróżnicowanego miejsca do wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Koszt tej inwestycji wynosi ponad 5 mln zł.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Już wkrótce ruszają baseny letnie w Strzeniówce


To może Cię zainteresować: