W młochowskim Parku im. Janusza Grzyba znajdują się perły architektury, które są oczkiem w głowie władz Gminy Nadarzyn. Oprócz oranżerii, w której obecnie znajduje się kościół, i jednej z oficyn, które należą do kościoła, znajduje się tutaj pałac oraz druga oficyna – będące własnością gminy. W tym roku udało się przeprowadzić gruntowny remont gminnej oficyny, której uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek 7 grudnia.

Wszystkich gości powitała dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury Kamila Michalska, która będzie gospodarzem parterowej części obiektu. Znajduje się tu m.in. sala, w której będą odbywać się kameralne koncerty. Piętro zaś zostało przeznaczone na działalność Klubu Seniorów oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Zapewnił przy tym, że teraz przed gminą stoi o wiele większe wyzwanie, którym jest remont pałacu. Niestety, inwestycja ta przerasta obecnie możliwości budżetowe gminy, co nie oznacza, że temat utknął w martwym punkcie.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i obiekt oficjalnie przekazany został do użytku. Po ceremonii Dorota Suwalska przeprowadziła rozmowę ze współautorką niedawno wydanej książki „Stare dzieje Młochowa”, która opowiadała o metodach pozyskiwania informacji i swojej pracy nad publikacją. Odpowiadała również na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

Następnie wysłuchaliśmy koncertu 16-letniego pianisty Maćka Borowskiego, który zaprezentował po dwa utwory: Fryderyka Chopina oraz Georga Gershwina. Maciek miał zaszczyt zagrać pierwszy koncert na nowym fortepianie.

Spotkanie zakończyło zwiedzanie obiektu połączone z oglądaniem wystawy poświęconej zmarłemu 5 lat temu Wójtowi Januszowi Grzybowi.
Zakres przeprowadzonych prac objął m.in.: osuszenie budynku i wykonanie izolacji, przebudowę ścianek wewnątrz obiektu, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej, wymianę i wykonanie instalacji CO, CW, elektrycznej i wentylacyjnej, wymianę pokrycia dachu oraz wykonanie prac wykończeniowych.

Kompleksowy remont oficyny kosztował 3,7 mln zł. Na to zadanie gmina uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ok. 1 mln zł. Kwota ta nie obejmuje przeprowadzenia niezbędnych prac porządkowych wokół obiektu. Łącznie wartość inwestycji wyniosła blisko 4 mln zł.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Oficyna jak nowa


To może Cię zainteresować: