W czerwcu ubiegłego roku otwarte zostały baseny letnie w Strzeniówce. Wykonana w ekspresowym tempie inwestycja okazała się olbrzymim sukcesem, a oczekiwania mieszkańców wzrosły, w związku z czym baseny zostaną rozbudowane.

Jak poinformował Wójt Nadarzyna – Dariusz Zwolińśki: – Wsłuchując się w uwagi i sugestie w ramach prac gwarancyjnych, usunęliśmy nieliczne „niezbędne” usterki, a przede wszystkim zaplanowaliśmy nowe atrakcje.

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że najmniejszy basen dla dzieci i jacuzzi, dzięki pompie ciepła, będą miały podgrzewaną wodę. Pojawi się także nowa zjeżdżalnia. Powstanie też kolejny odcinek piaszczystej plaży, na której władze gminy chcą zachować część istniejącego drzewostanu. Do basenów dostęp będą miały też osoby niepełnosprawne.

Niestety, u progu realizacji tych planów pojawił się podstawowy problem – finanse. Do przetargu na realizację nowych atrakcji stanęła tylko jedna firma, która zaproponowała kwotę wyższą o prawie 90 000 zł od przewidzianego na ten cel w budżecie gminy 1,5 mln zł.

Na szczęście, chcąc rozstrzygnąć przetarg i zdążyć z pracami przed rozpoczęciem nowego sezonu Rada Gminy zdecydowała się na ostatniej, nadzwyczajnej sesji na wprowadzenie zmian w budżecie. Z zainteresowaniem będziemy śledzili zmiany zachodzące na basenie w Strzeniówce.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: