Dziś w Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie odbyła się powiatowa debata panelowa pn. „Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Mazowiecki Kurator Oświaty we współpracy z Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Policji. Wśród panelistów byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, uczeń, rodzic, dyrektor szkoły, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz policjantka z grodziskiej komendy. Do udziału w debacie zaproszeni zostali dyrektorzy, pedagodzy, nauczyciele oraz delegacje uczniów i rodziców ze wszystkich szkół w powiecie grodziskim.

Głównym tematem dzisiejszej debaty było bezpieczeństwo dzieci w rodzinach i szkołach. Podczas swoich wystąpień paneliści zwracali uwagę na rolę dorosłych w kształtowaniu bezpiecznych warunków rozwoju dzieci. W przedstawionej przez policjantkę prezentacji zawierały się zarówno zagrożenia dla dzieci w rodzinach i szkołach, które policjanci obserwują podczas swoich codziennych służb, jak również realizowane przez nich działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w wielu różnych obszarach.

Uczestnicy debaty w swoich wypowiedziach przedstawiali wyniki ankiet i badań, swoje dobre doświadczenia i pomysły na działania profilaktyczne, a także obszary, w których należy jeszcze zrobić więcej.

Wszyscy uczestnicy debaty wyrazili wielką nadzieję, że przyczyni się ona do jeszcze lepszej współpracy wielu osób, instytucji i grup w zakresie bezpieczeństwa dzieci, na czym wszystkim nam tak bardzo zależy.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: