Trwają ostatnie prace związane z rozpoczętą jeszcze w zeszłym roku modernizacją basenu Kapry w Pruszkowie. Władze miasta zapowiadają, że pływalnia otwarta zostanie na początku maja. Jakie nowe atrakcje tego obiektu czekają na mieszkańców?

O potrzebie modernizacji pływalni miejskiej w Pruszkowie mówi się od dawna. W sierpniu ubiegłego roku magistrat ogłosił przetarg na modernizację obiektu. Prace w końcu ruszyły w zeszłym roku, ale ich zakres okazał się znacznie większy, niż pierwotnie planowano, co niestety, dość radykalnie wpłynęło na termin zakończenia inwestycji. Na początku działania budowlane nie przeszkadzały w funkcjonowaniu basenu, jednak w końcu basen trzeba było zamknąć, a ponowne otwarcie mocno się opóźniało. – Zakres był dość szeroki i obejmował wymianę poszycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi i instalacją odgromową, impregnację wewnętrznych i zewnętrznych elementów konstrukcji dachu. Prowadzono też szerokie prace związane z termomodernizacją obiektu – mówił Zastępca Prezydenta Pruszkowa, Konrad Sipiera. – Wymieniono większość instalacji wewnętrznych, automatykę i oświetlenie. Prowadzono też prace w pomieszczeniach uzdatniania wody basenowej. Wymienione zostały wanny z hydromasażem. Prowadzono też wiele dodatkowych prac wewnątrz samego budynku.

Oprócz modernizacji budynku na mieszkańców czekać będą nowe atrakcje. – Na etapie prowadzonego już postępowania związanego z inwestycją otrzymaliśmy dokument, który jasno mówi o tym, że dalsze używanie ślizgów zjeżdżalni w tym stanie jest niemożliwe – mówił Konrad Sipiera. – Dlatego jednym z zadań był demontaż starych i montaż nowych ślizgów wraz z przebudową hamowni, która jest już w środku w basenie. Efekt tych prac jest już dziś widoczny. Są to nowoczesne, kolorowe zjeżdżalnie z efektami multimedialnymi. Dodatkowo w pewnych miejscach są tam naświetlania światła dziennego. Na jednej ze zjeżdżalni będziemy mogli zjechać na pontonach. Będą tam też elementy przeźroczyste oraz specjalny rożek z efektami gwiezdnego nieba. Wierzę, że to będą naprawdę fajne atrakcje dla najmłodszych – dodał Zastępca Prezydenta.

Pytanie, kiedy z tych atrakcji będą mogli skorzystać mieszkańcy? Jak zapewniają władze miasta, basen ma zostać otwarty na początku maja. Obecnie trwają procedury związane z odbiorami i proces napełniania basenu, który prowadzony w zbyt szybkim tempie, mógłby uszkodzić konstrukcję. Po tym wszystkim niezbędna jest jeszcze decyzja sanepidu. Dobrą wiadomością na pewno jest to, że w te wakacje basen nie będzie zamykany z uwagi na konserwację.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Otwarcie basenu na początku maja


To może Cię zainteresować: