Pożar w szkole pełnej dzieci

Dramatycznie rozpoczęły się  ferie zimowe dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Rano w szkole pełnej dzieci, które spędzały tam ferie, doszło do wybuchu groźnego pożaru.

W Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Plantowej, oprócz zajęć z dziećmi prowadzonych w ramach akcji "Zima w mieście", trwał także remont. Pożar wybuchł w jenym z pomieszczeń na pierwszym piętrze i  wydostając się na zewnątrz, sięgnął drugiego piętra.

W tym czasie w szkole przebywało ok. 60 dzieci. 30 innych uczniów w czasie pożaru przebywało na zajęciach poza budynkiem szkoły. Oprócz uczniów w budynku znajdowali się także pracownicy budowlani i opiekunowie. Wszscy zostali ewakuowani. Ewakuowano także dzieci w przedszkola, które przylega do szkoły.

W akcji ratunkowej brały udział jednostki straży pożarnej z Pruszkowa, Brwinowa, Piastowa, Raszyna i Nowej Wsi, a także Policja i straż miejska. 

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wybuchu pożaru, do którego doszło w pomieszczeniu, gdzie przeprowadzany był właśnie remont podłogi.

red.

 

 

 

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: