Jak co roku, w ostatnią niedziele wakacji w gminie Baranów organizowane są Dożynki. Tym razem dożynki zorganizowane zostały 30 sierpnia w Cegłowie.

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką delegacji z Wieńcami Dożynkowymi i przemarszem korowodu przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski na boisko w Cegłowie.

Po powitaniu gości, odprawiona została Msza Święta dziękczynna, zakończona ceremonia wręczenia chleba dożynkowego przez starostów Dożynek.

Część oficjalną kończył koncert Młodzieżowej orkiestry dętej OSP Kaski, po którym rozpoczął się festyn dożynkowy, podczas którego rozstrzygnięto konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy i stoiska sołectw. Na zakończenie wystąpił zespół coverowy „Allegretto”, kabaret „PEWNIACZEK”, oraz gwiazda wieczoru zespół VEEGAS. Uroczystość zakończy pokaz sztucznych ogni.

Przybyli tego dnia na dożynki do Cegłowa mogli skosztować przepysznych potraw na stoiskach sołeckich zjeść strażacką grochówkę, zapoznać się z lokalnym rękodziełem artystycznego, a najmłodsi wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach zabawy dla dzieci młodzieży i dorosłych.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dożynki Cegłów 2015


To może Cię zainteresować: