Pierwszy czerwcowy weekend w Milanówku obfitował w wiele atrakcji dla naszych milusińskich. Dzień Dziecka świętowaliśmy aż dwa dni! Uśmiechnięte buźki dzieci, tych małych i tych „trochę” starszych były zapłatą za trud organizatorów. Podziękowania należą się również ciepłej i słonecznej pogodzie, która sprzyjała korzystaniu z przygotowanych atrakcji.

Inauguracja Dnia Dziecka miała miejsce w Szkole Podstawowej Nr 2,  IV Letnim Biathlonem, w którym wzięło udział aż 99 osób. Inicjatorami tej pięknej imprezy, jak podkreśliła dyrektor szkoły pani Marianna Frej, witając wraz z burmistrzem Piotrem Remiszewskim zawodników i zebranych widzów, byli panowie: Zbigniew Kubek i Artur Niedziński (jeden z prowadzących). W biathlonie wzięły udział dzieci w różnych grupach wiekowych, ale także rodzice. Walka była zaciekła, zawodnicy walczyli do końca, a o końcowym rezultacie decydowała nie tylko szybkość w biegu, ale także trafnie oddane strzały. Zwycięzcy, otrzymali puchary i medale. Szkoła zadbała także o poczęstunek dla wszystkich uczestników i  widzów biathlonu. W rozmowie ze mną dyrektor Marianna Frej wyrażała się z uznaniem o Radzie Rodziców, bez której wsparcia nie była by możliwa organizacja tak dużej imprezy, na odpowiednim poziomie.

O godz.12:00, również na terenie SP Nr 2 (przed budynkiem od strony ul. Literackiej) zaproszono maluchy wraz z rodzicami na spektakl teatralny pt. „Bajeczna fiesta” w wykonaniu Teatru Kultureska. „Bajeczna fiesta” to przedstawienie o charakterze ekologicznym, w którym aktorzy: Pszczółka, Biedronka i Jeleń, znajdujący się na pełnej kwiatów łące, w lekkiej zabawowej formie poruszają ważny temat dbania o środowisko i segregowania śmieci. Dzieci były zapraszane na scenę, ale także świetnie bawiły się na widowni.


Wiele atrakcji dla dzieci, ale również dla dorosłych przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna, która zapraszała na swój teren, ale także na fragment  zamkniętej ul. Warszawskiej, już od godz.13:00. Licznie zebranych powitał prezes OSP Sławomir Bączkowski, a burmistrz Piotr Remiszewski złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta i podziękował OSP za zorganizowanie tego rodzinnego pikniku. Atrakcji było bardzo dużo: można było zamienić się w strażaka i zjechać z wysokiej wieży po linie, budować wieżę ze skrzynek, uczyć się rzutu oszczepem w obozie legionistów, założyć czapkę policjanta i zasiąść na policyjnym motorze, wygrać cukierki kręcąc „kołem fortuny” lub sprawdzić, zakładając specjalne okulary, czy uda się wykonać slalom (to już tylko dla dorosłych) po tzw. spożyciu. Było malowanie buziek i malowanie na folii, a także ochłoda w kurtynie wodnej. Była również grochówka dla wszystkich. Naszych milanowskich strażaków ochotników wspierali ich koledzy: z Kłódna Starego, Książenic i Żelechowa, którzy demonstrowali swoje piękne samochody, budzące podziw nie tylko dzieci.  Atrakcje przygotowała także Policja, Straż Miejska, Legioniści i Alior Bank.


Jak widać, dzieci tego dnia nie nudziły się. Nie nudziły się również w niedzielę, 2 czerwca, bowiem na terenie parku „Zielony Dołek” mogły wziąć udział w grze terenowej. Na milusińskich czekało 14 stanowisk z zadaniami do rozwiązania. Dla zmęczonych tym wyzwaniem nie zabrakło też innych rozrywek: dmuchańce, bańki mydlane, wielkie klocki rozweselały twarzyczki wszystkich milusińskich. Na spragnionych czekała woda z owocami dostarczona przez MPWiK. Dla młodszych i nieco starszych czekała też nie lada atrakcja – przejazd autobusem piętrowym po ulicach Milanówka, po którym na pyszne lody i popcorn zapraszała szkoła języka angielskiego Language Station i Teddie Eddie.

Film z tego dnia możemy zobaczyć na stronie: https://www.facebook.com/watch/?v=1355884647899070

 

 

Co roku staramy się uczestniczyć w obchodach tego najważniejszego dla dzieci święta w innych miejscowościach. Relacjonowaliśmy wydarzenia z Grodziska, Bożej Woli, czy Czarnego Lasu. Trzeba jednak przyznać, że tegoroczne, dwudniowe święto najmłodszych w Milanówku, dało jak nigdzie indziej wspaniałą zabawę przez cały weekend.


Galerie zdjęć zamieszczone są w treści artykułu kliknij z prawej lub lewej strony zdjęcia by ją przewinąć.
Galerie można zobaczyć także po kliknięciu na link

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: