Ostatnie dwa tygodnie obfitowały w różne imprezy, organizowane przez Powiat Grodziski. Najważniejsze z nich to Dożynki i Ogrody Integracji. Obydwie imprezy ściągnęły ważnych gości; w dożynkach wziął udział Wicepremier Janusz Piechociński, zaś w Ogrodach – przedstawiciele środowisk artystycznych.
 
W dniu 22 września odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Pogoda tego dnia nie była najlepsza, wiał silny wiatr, ale nie przeszkadzało to mieszkańcom, którzy zagrzani przy muzyce Młodzieżowej Orkiestry Dętej, licznie zgromadzili się na Targowisku Miejskim.
Taka impreza nie może oczywiście obyć się bez atrakcji i zabawy, ale najważniejsze tego dnia było nawiązanie do tradycji, okazanie szacunku dla chleba i pracy gospodarzy, o czym wspomniał Starosta Grodziski, Marek Wieżbicki w swoim przemówieniu.
Msza Święta w intencji rolników została odprawiona przez biskupa Tadusza Pikusa. Podobnie jak w ubiegłym roku, uroczystego charakteru dodał nabożeństwu występ chóru Cantata przy akompaniamencie pana Roberta Dziekańskiego.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dożynki Powiatowo-Gminne 2013


To może Cię zainteresować: