Uroczyście, choć skromnie w dniu 1 września 2013 r. odbyło się Święto Chleba w Żabiej Woli. Niemniej na mieszkańców czekało wiele atrakcji.

Uroczystości rozpoczęły się poświęceniem chleba dożynkowego na mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym p.w. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Żelechowie.

Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 w Domu Kultury w Żabiej Woli od przekazania chleba dożynkowego gospodarzom gminy przez starostów. Po krótkiej przemowie pani Wójt Haliny Wawruch dożynki oficjalnie rozpoczął, grając na ligawce pan Adam Szczepanik - lokalny artysta, rzeźbiarz z Wólki Grodziskiej, po czym pani wójt wraz z przewodniczącym rady Mirosławem Bieganowskim podzielili się dożynkowym chlebem z mieszkańcami gminy.

Życzenia udanych obchodów Święta Chleba złożył mieszkańcom gminy także Starosta Marek Wieżbicki, a Tomasz Jędrzejczak - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przekazywał pozdrowienia od wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Część artystyczną Święta Chleba rozpoczął zespół "Radlanie" z Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Józefinie. Prezentowane przez zespół tańce ludowe zostały żywo przyjęte przez zgromadzoną publiczność, podobnie jak następny artysta kabareciarz - Marcin Daniec, który rozbawiał wszystkich swoimi opowieściami, niejednokrotnie o mocnym, lokalnym charakterze. Następnie na scenie wystąpił lokalny zespół tańca nowoczesnego, po którym swoimi piosenkami i bliskim kontaktem z publicznością urzekała wszystkich Danuta Stankiewicz.

Obchodom Święta Chleba towarzyszył kiermasz, gdzie mieszkańcy, a zwłaszcza dzieci znaleźć mogły wiele atrakcji. Nie zabrakło także twórczości lokalnych artystów ludowych.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Chleba w Żabiej Woli


To może Cię zainteresować: