Żłobek Gminny w Żabiej Woli uzyskał wszelkie pozwolenia, wymagane do rozpoczęcia działalności, został wpisany do Rejestru Żłobków i jest już gotowy na przyjęcie dzieci. Niestety, w związku z pandemią konieczne było odwołanie Dnia Otwarcia, zaplanowanego na 28 marca br. Uroczyste otwarcie placówki zorganizowane zostanie w późniejszym terminie.

Budynek żłobka zlokalizowany jest przy ul. Spółdzielczej 1 w Żabiej Woli. Znajdują się w nim 4 sale dydaktyczne z łazienkami i pomieszczeniami na leżaczki oraz zaplecze kuchenne i gospodarcze, zaś w jego sąsiedztwie zlokalizowany jest plac zabaw. Placówka dysponuje 50 miejscami dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat.

Nabór pracowników oraz przeprowadzona w marcu pierwsza rekrutacja podopiecznych żłobka cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgłoszonych zostało 44 dzieci. Placówka dysponuje więc jeszcze kilkoma wolnymi miejscami. Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług Żłobka Gminnego w Żabiej Woli mogą pobrać formularze wniosków i niezbędne oświadczenia ze strony internetowej Urzędu Gminy Żabia Wola www.zabiawola.pl. Szczegółowych informacji udziela Dyrektor Żłobka – Agnieszka Pyra zlobek@zabiawola.pl 600 852 413

Termin rozpoczęcia opieki nad dziećmi nie jest jeszcze znany, wstępnie jest on zbieżny z ponownym rozpoczęciem zajęć w placówkach oświatowych.

Budowa Żłobka Gminnego w Żabiej Woli sfinansowana została ze środków pozyskanych w ramach dofinansowania w kwocie 1,1 mln zł z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+" 2019 oraz środków własnych budżetu Gminy Żabia Wola.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Żłobek Gminny w Żabiej Woli czeka na przyjęcie dzieci!


To może Cię zainteresować: