Dokładnie dziś mija rok od ukazania się pierwszego numeru papierowego wydania naszej gazety. Przez ten okres zyskaliśmy wielu nowych czytelników oraz pomogliśmy mieszkańcom naszego regionu w rozwiązaniu wielu problemów. Dzisiaj idziemy o krok dalej

Czas pędzi nieubłaganie! Niedawno świętowaliśmy piąte urodziny portalu obiektywna.pl, dziś obchodzimy pierwsze urodziny naszej gazety. To dobry moment na podsumowanie podejmowanych przez nas działań i przygotowanie planów na przyszłość. 

Miniony rok wszystkim kojarzył się będzie z pandemią koronawirusa. Był to niewątpliwie jeden z ważniejszych tematów w naszej gazecie. Staraliśmy się jednak, by nie zdominował przekazywanych przez nas informacji. Poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie tematów, którymi zajmowaliśmy się w pierwszym roku życia Obiektywnej Gazety Mazowsza Zachodniego.

Luty 2020

Najważniejszym wydarzeniem był niewątpliwie start O! Obiektywnej Gazety Mazowsza Zachodniego.
W pierwszym numerze naszej gazety pisaliśmy też o trwających konsultacjach dotyczących CPK i Otwarciu Park of Poland. Towarzyszyliśmy najważniejszym wydarzeniom podczas SPLOTów. Przedstawiliśmy czytelnikom nowego komendanta powiatowego policji. Informowaliśmy o zmianie na stanowisku dyrektora CKiIO w Podkowie Leśnej

Marzec

W marcu odnotowaliśmy pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, a po kilku dniach także w powiecie grodziskim.
Marzec, to także afera z wycinką drzew przed posesją przewodniczącej Rady Miasta Milanówka Janiny Moławy, która wcześniej z milanowskiego projektu w niejasnych okolicznościach otrzymała panele fotowoltaiczne na swój dach. Niestety, temat ochrony drzew w Milanówku wraca do nas jak bumerang.
Informowaliśmy też o wstrzymaniu prac w al. Lipowej w Podkowie Leśnej.

Kwiecień

Kwiecień stał pod znakiem obostrzeń i pierwszego wiosennego lockdownu. Opisywaliśmy wiele pozytywnych i negatywnych przykładów działań związanych z walką z COVID
W tym miesiącu ujawniliśmy też pierwsze fakty, które doprowadziły do odwołania dyrektor szkoły w Książenicach. Świętowaliśmy też 95 lecie Podkowy Leśnej.
Okazało się również, że w Żabiej Woli zlikwidowano plantację marihuany, a w gminie Brwinów zerwano umowę na remont pałacu Wierusz-Kowalskich.

Maj

Po naszych artykułach rozpoczęła się procedura odwołania dyrektorki szkoły w Książenicach. Początek maja to również odwołanie przewodniczącej Rady Miasta Milanówka Janiny Moławy, oraz powołanie nowego przewodniczącego – Kamila Bialika. Trwało też powolne odmrażanie gospodarki – jak z dzisiejszego punktu widzenia ocenić ówczesną liczbę zachorowań?. Ciekawostką były kina samochodowe dla osób spragnionych obcowania z 10 muzą. Uczestniczyliśmy także w wirtualnej Nocy Muzeów

Czerwiec

Czerwiec stanął pod znakiem referendów w Milanówku i Baranowie. W ich wyniku Wójt Gminy Baranów pożegnał się za swoim stanowiskiem. Otwarty został pierwszy w okolicy żłobek, który powstał w Żabiej Woli, w ramach programu Maluch. W Milanówku rozpoczęło działalność Retro Kąpieliska, a Grodzisk świętował 175 rocznicę uruchomienia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Czerwiec to czas absolutoriów. W tym roku włodarze wszystkich gmin otrzymali absolutoria i wota zaufania.

Lipiec

W lipcu poznaliśmy wyniki wyborów prezydenckich. Uczestniczyliśmy w coraz większej liczbie plenerowych wydarzeń kulturalnych. Wiele działo się w Podkowie Leśnej: mieszkańcy za najwyższą frekwencję w wyborach wywalczyli wóz strażacki, otwarty został pumptruck, pożegnaliśmy także stare przedszkole i na bieżąco informujemy, co dzieje się na placu budowy nowej placówki. W Książenicach pod Grodziskiem otwarty został ośrodek Legii.

Sierpień


Pod koniec sierpnia podpisana została umowa na budowę obwodnicy Grodziska Maz. Wprowadzono zmiany w zakresie obostrzeń. Szpital Zachodni czekał w gotowości na pacjentów z COVID-19. Podana została informacja o powrocie uczniów do szkół. W sierpniu uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach historycznych i kulturalnych. Uczciliśmy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej. W Pruszkowie braliśmy udział w ARTEFaktach.

Wrzesień

We wrześniu poznaliśmy nową Wójt Gminy Baranów. Miesiąc stał pod znakiem wydarzeń kulturalnych. Uczestniczyliśmy w Otwartych Ogrodach w Milanówku i Podkowie Leśnej, a także w Dniach Brwinowa i Biegu z Żabką w Żabiej Woli. Niestety, koniec września to pierwsze zakażenia w grodziskich szkołach.

Październik

Październik to dalszy rozwój pandemii. Uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach historycznych w Pruszkowie i Podkowie Leśnej. Poznaliśmy nowych Honorowych Obywateli Podkowy.
Opisywaliśmy problemy ważne dla mieszkańców – niewygodnego sąsiada z Kozer Nowych, oraz zastanawialiśmy się czy Milanówek zamienił się w Wenecję.

Listopad

Relacjonowaliśmy obchody Święta Niepodelgłości. Otwarty został po rewitalizacji Dworek Chełmońskiego. Miesiąc ten był wyjątkowo szczęśliwy dla Milanówka. Gmina otrzymała środki na rewitalizację Willi Waleria oraz CUS. Dobre wiadomości stały w cieniu wielkiej tragedii.To też pierwsze tarcia na temat priorytetów dotyczących rozwoju gminy.

Grudzień

Otwarte zostało po remoncie brwinowskie Targowisko. Ruszył kolejny etap konsultacji CPK oraz wykup nieruchomości.
W wyjątkowy sposób świętowaliśmy Mikołajki. Prezentowaliśmy budżet Powiatu Grodziskiego, Brwinowa i Podkowy Leśnej.

Styczeń

Ruszył Narodowy Program Szczepień. Po rozpoczęciu budowy obwodnicy Grodziska Maz. pytaliśmy Co słychać na budowie „Paszkowianki”? Opisywaliśmy proces uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego w Adamowiznie. Pokazaliśmy też niechlubne fakty z przeszłości radnego Krzysztofa Marczewskiego z Żabiej Woli – z resztą mandat jego został w tym samym miesiącu wygaszony. Informowaliśmy o budżetach Grodziska Mazowieckiego, Jaktorowa, Milanówka oraz Żabiej Woli. W styczniu opublikowaliśmy artykuł w sprawie sytuacji w Szpitalu „Na Wrzesinie”, po której zdymisjonowana została dyrektor szpitala.

Od pewnego czasu wiele osób zachęca nas do rozszerzenia obszaru działania. Pragniemy poinformować, że najbliższy numer naszej gazety wydany będzie w nakładzie 25000 szt. I od tego momentu zasięgiem obejmiemy cały powiat grodziski i powiat pruszkowski! Mamy nadzieję, że spełnimy pokładane w nas oczekiwania mieszkańców kolejnych gmin! Wierzymy, że kolejny rok naszej działalności przyniesie same pozytywne wiadomości. Mamy nadzieję, że dla Was, Drodzy Czytelnicy, będziemy nie tylko źródłem rzetelnej informacji, ale też wsparciem w rozwiązywaniu Waszych problemów.

Bardzo cieszymy się, że do naszego podsumowania na swoim profilu odniosłą się Radna Janina Moława. Odpowiadając na Pani pytanie, pragniemy zaznaczyć, że Wójta Obajtka też nie spotkały żadne konsekwencje związane z jego działaniami. Naszą rolą tak jak innych mediów jest informowanie, by opinia publiczna mogła wyrobić sobie własne zdanie w kwestiach moralnych. Od spraw karnych są inne organy Państwa, za działanie krótych nie możemy brać odpowiedzialności

Polub nas na Facebook